Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mengy Team – Divadlo snů 6:1 (2:1)

 

Branky: Frous 3, König 2, Toman -  Tureček Jan

Sestava domácích: Mužík – Ryba, Houdek,  Hromada, Mráz –  Hála, Frous, Toman, König, Popper

Diváků: 88

 

V dalším zápase AFL nás čekal dlouho očekávaný soupeř. V derby jsme se utkali s celkem Divadlo snů, za který nastupují naši hráči Kamil Votruba a Michal Fišr. Divadlo zatím získalo jen jeden bod, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. K zápasu nemohlo opět nastoupit několik hráčů. Karel Veselka, Milan Mészáros a Michal Riška hájili klatovské barvy ve velkém fotbalu, Filip Mészáros a Zbyněk Fait vydělávali korunky na živobytí, Miroslav Čuba je nemocen, Petr Hamhalter stále zraněn a Miroslav Klampárik byl oslavovat na Slovensku titul Slovanu Bratislava. V brance proto musel opět nastoupit Radek Mužík. Kapitánem byl pro tento zápas Tomáš Ryba.

 

Od úvodního hvizdu jsme převzali iniciativu, ale snaživí hosté nás do větších šancí nepouštěli. A pokud již jsme se dostali k zakončení stál na svém místě výborný Michal Fišr. Ovšem po chybě Ešnera se k míči dostal Michal Frous, obešel obránce a vystřelil levou nohou. Kupodivu všech střela skončila za zády brankáře Fišra. Úvodní branka nás ukolébala a více ze hry poté měli hosté. Vyústěním tlaku byla branka Jana Turečka, který nedal šanci brankáři Mužíkovi. I v dalších minutách měl více práce Radek Mužík, ale svůj tým podržel. Naštěstí pro nás ještě před přestávkou jsme dokázali vstřelit druhou branku. Na dlouhý aut kapitána Tomáše Ryba si za obranu naběhl Michal Frous. U míče byl o vteřinu rychleji než brankář Fišr. Jemným dotykem si brankáře obhodil a poté již nebyl problém dopravit míč do prázdné branky. Za stavu 2:1 skončil 1. poločas.

 

Druhý poločas jsme začali opět tlakem. Zřejmě rozhodující moment utkání se stal několik minut po začátku poločasu. Na dlouhou přihrávku si naběhl opět Michal Frous, snažil se přehodit vyběhnuvšího Michala Fišra, který míč směřující do branky zasáhl rukou mimo vyhrazeného území. Byla mu proto rozhodčím správně udělena červená karta, do branky se musel postavit Příborský, který již nebyl pro svůj tým takovou oporou. Navíc domácí hráli přesilovou hru. Tu zanedlouho využil Lukáš König po přihrávce Vladimíra Hály, mimochodem zakladatele Divadla snů. Ojedinělou šanci jsme Divadlu nabídli po hrubce sami. Tomáš Ryba se Zbyňkem Tomanem špatně rozehráli trestný kop u hostující branky a kapitán Bulka běžel sám přes celé hřiště na brankáře Mužíka. Tomáš Ryba však svou chybu napravil, sprintem běžel k domácí svatyni a zabránil hostům vystřelit. Na 4:1 zvyšoval opět Lukáš König po přihrávce Michala Frouse. Na 5:1 upravil Michal Frous po chybě hostujícího obránce Jana Chalupy. Na konečných 6:1 stanovil výsledek Zbyněk Toman tvrdou střelou po autovém vhazování Lukáše Königa.

 

Tímto výsledkem jsme se posunuli na druhé místo v tabulce. V příštím kole zajíždíme do Točníka, kde se utkáme s týmem Bukvy Tokio o 1. místo v tabulce.

 

Náhledy fotografií ze složky Mengy Team - Divadlo snů